Instruktoři Brno uvádí:
 

PŘÍBĚHY


zážitkový letní kurz
13. - 23. srpna 2014

O Příbězích

V krajině, na kterou se těžko zapomíná, dřímají příběhy těch, kteří tam žili před námi. Ty příběhy ožívají, když do krajiny vcházíme, nasloucháme jí a vnímáme. A jsme-li ochotni se jim otevřít, stávají se součástí nás samých.

Náš společný příběh začíná v půli srpna. A bude to příběh, co stojí za to vyprávět. O setkání s lidmi, o setkání se sebou samým, o setkání s Rychlebskými horami.

Chystáme pro vás klasický zážitkový kurz.

V hlavních rolích se objeví skupina lidí, kteří spolu koncem léta prožijí několik nezapomenutelných dní. V kraji za dvěma průsmyky — kde se bez obav dá napít z vodopádu, zabloudit v lesích, přejíst se malin na Borůvkové hoře, opít se s místními pábiteli vařonkou, na vrcholku kopce objevit pustý kostel nebo se za úplňku koupat v zatopeném lomu.

Našich jedenáct dní prožijeme v prostoru zaniklé vesnice Stillstand a v jejím okolí. Ubytování v místě starých sadů a zaniklých stavení a spaní na rozlehé půdě se může zdát někomu prosté. Nám ale poskytne řadu příležitostí pro vnímání ducha tohoto místa a nezapomenutelné krajiny. Pramenitá voda, sluneční sprcha, vaření na ohni, indiánská sauna, ovce, kamenné zídky, výhledy do krajiny a mnohé a mnohé další.

Jedenáct dní, ve kterých budeme hledat příběhy okolo nás, sdílet ty, jež si s sebou neseme, ale především vzájemně splétat nové.